Hogyan spórolhattok egyetemistaként - tippek

2019. augusztus 12, hétfő

Az egyetem, főiskola sokba kerül - a mindennapos kiadásokra még akkor is jókora összeget kell szánni, ha állami ösztöndíjasként tanultok, vagyis tandíjat nem kell fizetnetek. Mutatunk néhány egyszerű spórolási tippet.

Iratkozzatok be könyvtárba

Így csak az egyszeri beiratkozási díjjal kell számolnotok, utána viszont könnyedén beszerezhetitek a tanulmányaitokhoz szükséges szakirodalmat (és persze a lazításhoz a szépirodalmat). Városunkban egyetemistáknak ingyenesen használható központi könyvtár található, illetve az orvosi karon belül is működik kari könyvtár. Persze fontos, hogy időben kezdjétek el keresni a könyveket: a vizsgaidőszak közeledtével gyorsan elkapkodják a legfontosabb köteteket.

Keressétek a diákkedvezményeket

Az egyetemek és főiskolák környékén számos gyorsétteremben, könyvesboltban, szórakozóhelyen kedvezményt kaphattok, ha felmutatjátok a diákigazolványotokat – érdemes nyitott szemmel járni, és lecsapni az ilyen akciókra. Pécs egyetemváros lévén számos ilyen lehetőséggel kínálkozik.

Tanuljatok meg főzni

Sok pénzt megspórolhattok, ha a kolis/albérletes szobatársakkal együtt főztök esténként – ez egyébként is jó közös program lehet. Érdemes megtanulni néhány egyszerű ételt, mert így biztosan jobban jártok anyagilag, mint ha minden nap valamelyik gyorsétteremben ebédelnétek.

Forrás: Eduline.hu