Képzéseink
Gyógyszerész
Megszerezhető diploma
gyógyszerész doktor, doctoris pharmaciae (doctor pharm.)
Továbblépési lehetőségek
Szakgyógyszerész képzés: az utolsó két félévben a szaktudományi tárgyak alapján választhatnak a hallgatók specializációt: Gyógyszertechnológia, Farmakognózia, Gyógyszerészi Kémia, Gyógyszerhatástan, Toxikológia, Gyógyszermarketing
Elhelyezkedési lehetőségek
Közforgalmú és kórházi gyógyszertárak, gyógyszer és gyógytermék előállítási, gyógyszerellenőrzési, toxikológiai és gyógyszer-ismertetési területek.
A képzésről
- Képzési forma: csak nappali tagozat
- Képzési idő: 10 szemeszter
- Képzés nyelve: magyar
- Finanszírozási forma: állami ösztöndíjas,önköltséges
- Átlagos heti óraszám: 25-30 óra, szemeszterenként: 350-420 óra
A képzés felépítése
- Alapozó elméleti ismeretek és gyakorlati készségek (fizika, biofizika, fizikai kémia, kolloidika, általános és szervetlen kémia, analitikai kémia, szerves kémia stb.)
- Biológiai és orvosi elméleti ismeretek és gyakorlati készségek (gyógyszerészi biológia, gyógyszerészi növénytan, anatómia, élettan, kórélettan, mikrobiológia stb.)
- Szaktudományi elméleti ismeretek és gyakorlati készségek (gyógyszerészi kémia, gyógyszerhatástan és toxikológia, gyógynövény- és drogismeret, gyógyszertechnológia, biofarmacia, klinikai alapismeretek stb.)
A Dunántúlon Karunkon működik az egyetlen képzési hely a gyógyszerész szakmában. Túlsúlyban van a képzés során a laboratóriumi, gyakorlati munka. Átjárhatóság a másik két szakra (általános orvos, fogorvos) a tantervi eltérések miatt nincs.
Az alaptananyagon (core curriculum) kívül számtalan kiegészítő kurzus, tudományos diákköri munka-lehetőség áll a hallgatók rendelkezésére.
A diplomához szükséges egy középfokú C típusú nyelvvizsga letétele, és az angol szaknyelvi záróvizsga. Nyelvtanulásra mind a kar, mind a PTE által szervezett kurzusokon van lehetőség.