I. Potathlon verseny - középiskolások számára

2022. augusztus 22, hétfő

Szeretettel várunk minden középiskolás érdeklődőt a Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete által szervezett I. Potathlon versenyünkre.

A verseny célja, hogy felhívja a diákok figyelmét az egészségtudatosságra, a prevenció fontosságára, mindezt egy játékos állomásokból álló verseny formájában, ahol az első 3 helyezett értékes nyereményben részesül.

A verseny menete:

Várjuka  középiskolások 4 fős csapatait a versenyre. A résztvevők 9.-13. osztályosok lehetnek. A verseny kétfordulós, az első forduló online kerül megrendezésre. Az online forduló legsikeresebb 15 csapata juthat be a döntőbe, mely jelenléti formában kerül megrendezésre.

A versenyre való jelentkezés határideje:  2022.09.20. 23:59

Jelentkezés az alábbi Google Form kitöltésével tehető meg:
Jelentkezem
A jelentkezésről válasz emailt küldünk.

A versenyre való felkészüléshez az Egyesület segédanyagokat biztosít a jelentkező csapatok számára, melyet az online fordulón tudnak használni. Az online forduló során egy feladatsort kell kitölteni a csapatoknak a tájékoztatóban megjelölt határidőig. A határidő lejártáig bármikor beküldhető a feladatsor, de a lezárását követően annak módosítására már nincs lehetőség. A feladatsort stabil internetkapcsolat mellett, asztali számítógépnél ajánlott kitölteni.
Holtverseny esetén az egyes tesztek kitöltésének gyorsasága a döntő.

A segédanyagok az alábbi témaköröket tartalmazzák:

• Kardiovaszkuláris prevenció (szív és érrendszeri betegségek megelőzése)
  • Tumorprevenció
  • Reproduktív egészségügy (szaporító szervrendszer egészségtana)
  • Egészséges táplálkozás
  • Evészavarok, cukorbetegség
  • Drog-, alkohol prevenció
  • Dohányzás prevenció
  • Mentálhigiéné (lelki egészség)
  • Antimikróbás prevenció
  • Immunizációs prevenció

A segédanyagokat a jelentkezett csapatok emailben kapják meg.
A segédanyagok a Pécsi Orvostanhallgatók Egyesületének a szellemi tulajdona. Ezen
segédanyagok bármilyen nemű felhasználása kizárólag az Egyesület írásos engedélyével
lehetséges.

Az online forduló időpontja és kitöltési határideje: 2022.10.04.(kedd) 0:00-tól 2022.10.06.(csütörtök) 22:00-ig

Az online forduló eredményéről emailben értesítjük a csapatokat.

A döntő időpontja és helyszíne:
2022.10.20. csütörtök
7624 Pécs, Szigeti út 12. PTE ÁOK Elméleti Tömb

A személyes döntőn csak az vehet részt, aki rendelkezik érvényes oltási igazolvánnyal és legalább 2 Covid-19 elleni védőoltásban részesült.

Nyeremények

Minden döntőbe jutott csapat kap egy Welcome csomagot és emléklapot, valamint az első három helyezett résztvevői értékes nyereményekben részesülnek.

1. helyezett: A PTE Általános Orvostudományi és Gyógyszertudományi Kar által középiskolás diákok számára szervezett előkészítőin, táboraiban való részvételre jogosult a csapat minden tagja, mely egy naptári éven belül felhasználható.

2. helyezett: 4x 10 000 Ft Decathlon utalvány

3. helyezett: 4 x 7000 Ft MediaMarkt utalvány

További információ, segítségkérés: pecs@humsirc.hu
A versenyszabályzat változtatásának a jogát fenntartjuk.

Versenyszabályzat

A döntőben a korábbi online fordulón elért pontok nem számítanak, minden csapat 0 ponttal kezd. A döntőben játékos, interaktív állomások várják a csapatokat. Ha egy csapat teljesítette az állomást, akkor azt az állomásvezető a menetlevélben rögzíti.
Az állomások teljesítésénél semmilyen segédeszköz nem használható, bármilyen eszköz
használata a versenyből való kizárást jelenti. A döntőről részletesebb tájékoztatást a bejutott csapatok emailben kapnak. A döntőben képek és videók készülnek a résztvevőkről, amelyeket az egyesület oldalán megjelenítünk. A versenyre történő regisztrációval a csapattagok hozzájárulnak a róluk készült multimédiás anyagok készítéséhez, és ezek közzétételéhez. Amennyiben egyik csapattag sem töltötte be a 18. életévét, a döntőre felnőtt kísérővel kell érkeznie a csapatnak. A verseny alatt a felnőtt kísérőnek jelen kell lennie, de a feladatok megoldásában nem vehet részt.