Tudomány, ami összeköt 2021- Középiskolás pályázat eredmények

2021. március 10, szerda

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara és Gyógyszerésztudományi Kara immár tizenegyedik alkalommal hirdette meg középiskolás diákok számára tudományos, kreatív pályázatát „Tudomány, ami összeköt” címmel. A középiskolások öt témakörben küldhették be pályázataikat - Fájdalomkutatás és gyulladásos betegségek, Agykutatás, központi idegrendszeri betegségek, Magatartástudományok, Hőmérséklet szabályozás élettana, COVID19 - hogyan hat az életünk egyes területeire? az ország bármely középiskolájából.

Nagy örömünkre számos pályamunka érkezett be a felhívásunkra, melyek közül a szakmai zsűri előzetes döntése alapján 14 fő pályázó jutott be a döntő fordulóba, melyet az idei évben már második alkalommal a kari TDK Konferencia keretében rendeztünk meg. A döntőben a pályázók bemutatták pályaműveiket, és a zsűri kérdéseire válaszoltak, melyet követően alakult ki a végső sorrend.

Tudomány, ami összeköt / Young Scientists 1. szekció

1. hely: Bór Anett, Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg, 12. évfolyam

2. hely: Balog Katica, Kőbányai Szent László Gimnázium, 12. évfolyam

3. hely: Lukács Zsuzsanna, PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Babits Mihály Gimnázium, 10. évfolyam

Tudomány, ami összeköt / Young Scientists 2. szekció

1. hely: Frankó Réka, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium és Kollégium, 11. évfolyam

2. hely: Fekete Kata, Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg 10. évfolyam

3. hely: Dankó Vivien // Deme Zsófia, Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium, 11. évfolyam

A szakmai zsűri döntése alapján kiemelt dicséretben részesült pályázók:

Balogh Katica, Kőbányai Szent László Gimnázium 12. évfolyam

Benkő Bíborka, Waldorf Gimnázium 13. évfolyam

Cékmann Lili, Pannon Oktatási Központ Magángimnázium 10. évfolyam

Cserjés Márk, Corvin Mátyás Gimnázium 13. évfolyam

Eőry Eszter, Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium 11. évfolyam

Finta Balázs András, Újbudai Széchenyi István Gimnázium 11. évfolyam

Gyurácz Boglárka, Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium 10. évfolyam

Horváth Petra, Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium 12. évfolyam

Kánya László, Újbudai Széchenyi István Gimnázium 11. évfolyam

Németh Réka, Bajai III. Béla Gimnázium 11. évfolyam

Pusztai László, Széchenyi István Egyetem Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Technikum és Szakképző Iskola 12. évfolyam

Uladisev Kíra, Paksi Vak Bottyán Gimnázium 12. évfolyam

Vukovics Eszter, Pécsi Janus Pannonius Gimnázium 11. évfolyam

Ezúton is gratulálunk mindenkinek, aki időt szakított arra, hogy a pályázatát elkészítse és elküldje számunkra! Köszönjük, hogy megtiszteltek bennünket jelenlétükkel és előadásaikkal! Tanulmányaikhoz, a felvételi vizsgáikhoz sok sikert kívánunk!