HUMANS OF POTE 30. - Simonics Dóra - ÖTÖDÉVES GYÓGYSZERÉSZ HALLGATÓ

2020. október 28, szerda

Humans of POTE 30.
Forrás: @Confabula

"Felvidéki lányként mindig arra vágytam, hogy magyar nyelven folytathassam a tanulmányaimat. Gimnazista éveimet még a határ túloldalán töltöttem. Ez idő alatt cserediákként Pécsre kerültem, gyorsan elrepült az a 3 hónap, és azzal a gondolattal érkeztem haza, hogy ebbe a városba még vissza kell jönnöm Az itt töltött idő alatt próbáltam ki először a Kangoo-t. Azóta nagy kedvencé vált az életemben. Ha valami dinamikus, zenés kardioedzésre szeretnél menni, hajrá, kangoora fel!

Nagy kedvelője és művelője vagyok a népzenének, ezt mi sem bizonyitja jobban, mint a néptánc és a citera.  Több évet jártam a falubeli néptánccsoportba, szinte az életem részévé váltak a szombat esti próbák. Nincs is annál szebb dolog,mint amikor megszólal a hegedű, és tiszta libabőrös lesz tőle az ember.

Egyetemista éveim alatt elvállaltam a gyógyszerész instruktori posztot is. Hát mondanom sem kell,hogy életem legjobb döntése volt. A gólyáimmal mai napig szoros a kapcsolat. Úgy érzem, megkedveltük egymást.

Ha valaki megkérdezné,hogy mit választanék, ha újra kezdhetném, én nyugodt szívvel azt mondanám, hogy ugyan ezt - ugyan itt ahogy én keresztanyukám példáját követtem, bízom benne, hogy drága unokahugaim és még sokan mások lépnek-e gyönyörű szakma rejtelmeibe."

Simonics Dóra- 5.éves gyógyszerész hallgató