Sikeres volt az Egészségnap a Janus Pannonius Gimnázium diákjainak

2020. március 5, csütörtök

A tegnapi napon rendeztük meg egészségnapunkat a Janus Pannonius Gimnázium diákjai részére.

Évről-évre tartunk egészségnapot a hozzánk látogató diákoknak. A rendezvénynek kettős célja van. Egyrészt a hallgatóink igyekeznek prevenciós témakörben a megfelelő információt átadni a középiskolásoknak. A Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete (POE) ebben az évben is számos standdal készült:

• Reproduktív egészségügyi prevenció (STD, felvilágosítás és fogamzásgátlás)
  • Egészséges táplálkozás és obesitas prevenció
  • Drog,-alkohol,-és dohányzásprevenció
  • Tumor és cardiovascularis prevenció
  • Antimikróbás és immunizációs prevenció
  • Mentális egészség prevenció
  • Elsősegélynyújtás

Rajtuk kívül szakmai diákszervezetünk, a Romhányi György Szakkollégium, illetve a Gyógyszerésztudományi Kar is képviselte magát. Előbbi kvízzel, utóbbi pedig krémkészítéssel készült.

Az esemény másik célja, a kari tájékoztatás, információátadás volt. Jelen volt a PTE karrier Iroda, az Általános Jogtudományi Kar, az Egészségtudományi Kar, a Bölcsészettudományi Kar, a Természettudományi Kar  (biológia, fizika, földrajz, kémia), ugyancsak interaktív programokkal.

Reméljük Mindenki Jól érezte magát!