Távolság? Nálunk nem akadály!

2020. január 29, szerda

Az egyetemválasztás számos tényezőtől függ középiskolásként. Ezek közül az egyik legfontosabb a távolság. Ez alatt lehet érteni az ingázást a lakhely-egyetem között (bejárós vagy kolis/albis), illetve a távolságokat a városban, ahol tanulni fogsz.

Van egy jó hírünk Péccsel kapcsolatban! Kisebb, családiasabb mediterrán város jellege lévén nem igazán beszélhetünk távolságokról. Minden megközelíthető akár gyalog is. Nincs olyan, hogy ne találnál néhány perces séta után 1-1 helyet, ahova be tudsz ülni enni, inni. Erről egy Pécsen tanuló egyetemista hallgató is beszámolt

Ezek természetesen nem azt jelentik, hogy egy apró vidéki város lennénk. Pécs az ötödik legnépesebb egyetemváros hazánkban, a Pécsi Tudományegyetemre közel 20.000 hallgató jár, ebből 3500 fő nálunk, az Orvostudományi és Gyógyszerésztudományi Karon tanul.

A hozzánk járó hallgatók nagy része viszont nem pécsi, így számukra szálláslehetőségeket kell biztosítani.

Választhatnak, hogy kollégisták szeretnének-e lenni, vagy az albérlet mellett teszik le a voksukat. Jelenleg hat kollégium közül választhatnak a leendő hallgatók, melyek árban is igen kedvezők. 9.320 Ft és 18.000 Ft között mozognak a kollégiumi díjak. A kollégiumokról részletesebben itt olvashattok.

Szeretnénk a szállásban a segítségetekre lenni, így mindazon felvételiző diákok, akik a 2020-as felvételi eljárás során osztatlan képzéseink egyikét első helyen jelölik meg a felvételi jelentkezéskor, teljes mértékű kollégiumi díjtámogatást kapnak.

Az albérletek esetében is nagy a kínálat. Az árak sem megfizethetetlenek. Viszont itt sem kell egyedül boldogulnod, helyi albérletközvetítőnk is a segítségedre lesz.

Ha pedig ezek után nem sikerült eldönteni, hogy a kollégium, vagy az albérlet mellett dönts-e, nézd meg a hallgatóinkkal készült videókat: