Környezetvédelmi világnap -06.05.-

2019. június 5, szerda

Ma van a környezetvédelmi világnap, melynek célja széles körben felhívni a figyelmet a környezetszennyezés következményeire, elősegíteni az együttgondolkodást és a közös cselekvést, terjeszteni a fenntartható fejlődés eszméjét.

Ennek kapcsán összegyűjtöttük az egyetemenhez is kötődő főbb kezdeményezéseket:

Academic Bicycle Challenge

Több éve szerveződik az Academic Bicycle Challenge (ABC) világszerte. A program célja, hogy felhívja a figyelmet a kerékpáros közlekedésre és a környezettudatosságra.  A verseny részvételi feltétele az volt, hogy egy applikáció segítségével mérni kellett a kerékpározás közben megtett út hosszát. A legtöbbet kerékpározó intézmény nyert. Egyetemünk is csatlakozott a programhoz, május 1. és május 30. között, több km-t letekerve.

Zéró Emissziós Napok

Hasonló kezdeményezés a Zéró Emissziós Napok, mely 2019. május 30. - június 5. között zajlott. Itt a személygépjármű elhagyására buzdított az esemény:

"Hagyd az autót! Vedd elő a bringát, rollert, gördeszkát, tervezz gyalogos útvonalat, regisztrálj és kövesd nyomon saját szén-dioxid megtakarításod."

Az eredményeket itt tekinthetitek meg.

"Passzold vissza tesó"

A Jane Goodall Intézet környezetvédelmi kezdeményezéséhez csatlakozott a Kar. A nem használt, meghibásodott mobiltelefon készülékek sok értékes fémet tartalmaznak, amit újra lehet hasznosítani az új készülékek gyártása során. A HÖK irodában került kialakításra egy gyűjtőpont, ahol le lehet adni a feleslegessé vált készülékeket.

Szelektív hulladékgyűjtés

A karon nagy figyelmet fordítunk továbbá a szelektív hulladékgyűjtésre is hosszú évek óta. Ez a magatartás szerencsére egyre jobban terjed országszerte.

Figyeljünk a környezetünkre, ne csak a mai napon, de minden nap.