Medikus Kupa 2019

2019. április 2, kedd

Immáron 47. alkalommal került megrendezésre az orvostanhallgatók körében nagy népszerűségnek örvendő Medikus Kupa, melynek egyik fő célja az orvosi egyetemek hagyományainak őrzése, a hallgatói és oktatói kapcsolatok erősítése. Az idei évben Debrecenen volt a sor, hogy vendégül lássa a több száz résztvevőt, valamint a velük tartó több ezer szurkolót is.

A hallgatók évről évre számos sportágban mérik össze a tudásukat, melynek összesítése után alakul ki a végső sorrend a négy egyetem (Budapest, Debrecen, Pécs, Szeged) között.

A versenyszámok:

• Kosárlabda
  • Kézilabda
  • Röplabda
  • Labdarúgás
  • Vízilabda

Az idei évben nagyon kiélezett volt a küzdelem a karok között, mindenki kitett magáért. Végül a hazai pályán játszó Debrecen került ki győztesként, utánuk Budapest, tőlük mindössze egy ponttal lemaradva pedig a pécsi csapat állhatott fel a dobogóra.

Kiemelendő, hogy a pécsi férfi röplabda csapat sorozatban az ötödik, a női röplabda csapat pedig sorozatban 4. alkalommal nyerte meg a Medikus Kupát.

Köszönjük Debrecen a fogadtatást, gratulálunk minden csapatnak!

A pompom csapat táncát itt tekinthetitek meg.

Karunkon számos lehetőség adódik, hogy a sportolni szeretők kiélhessék a mozgás iránti vágyukat. Szerencsére a Sportközpont ehhez nagyban hozzájárul, valamint azoknak is segít, akik a testnevelés kurzushoz keresnek megfelelő tárgyat.