Biológia érettségi kérdezz-felelek - A PTE-ÁOK Tehetségért Mozgalom online, felkészülést segítő programja

2016. november 8, kedd

Kedves Diákok!

A Tehetségért Mozgalom idén novembertől online felületen is szeretne Titeket segíteni a biológia érettségire való minél hatékonyabb felkészülésben. A 2017. január 1-jétől érvényes részletes érettségi vizsgakövetelmény témaköreit alapul véve állítottuk össze a menetrendet.

Kérdéseiteket két módon tudjátok feltenni nekünk.

E-mailben, a tm@aok.pte.hu címre várjuk a hónapban aktuális témakörökhöz tartozó kérdéseiteket. Az email tárgymezőjébe minden esetben a következőt írjátok be: „TM biológiakérdés”! Az itt feltett kérdésekre heti rendszerességgel válaszolunk.

Chaten, a PTE ÁOK Felvételizők Facebook oldalának üzenet küldési funkcióját használva. Ezt a lehetőséget a lent megjelölt témakörökben és időpontokban 18:30-20:30 között tudjátok igénybe venni. Az itt feltett kérdésekre ebben az intervallumban válaszolunk.

Minden kérdezőnek a havi aktuális témakörökhöz kapcsolódó tudás ellenőrző kérdéssort küldünk a válasz e-mailben.

November 19:             I. Bevezetés a biológiába témakör (1.1-1.3)

December 9:               II. Egyed alatti szerveződési szint témakör (2.1-2.3)

Január 14:                   III. Az egyed szerveződési szintje témakör (3.1; 3.2; 3.3; 3.4.1; 3.4.3)

Február 4:                   IV/1. Az egyed szerveződési szintje témakör (3.4.2, 3.4.4)

Az emberi szervezet (4.1; 4.2)

Február 18:                IV/2. Az emberi szervezet (4.3; 4.4; 4.9)

Március 4:                  V/1. Az emberi szervezet (4.5; 4.6; 4.7)

Március 18:                V/2. Az emberi szervezet (4.8)

Április 8:                    VI/1. Egyed feletti szerveződési szintek (5.1-5.5)

Április 22:                  VI/2. Öröklődés, változékonyság, evolúció (6.1-6.4)

Május 6:                     VII. Témakörtől független kérdések

Részvételekre feltétlenül számítunk! Várjuk kérdéseiteket!

Eredményes felkészülést kíván a Tehetségért Mozgalom csapata!

2018 január
  • jan 10

Nyílt Nap

• jan 12