Véget ért a Középiskolások Hete

2019. július 8, hétfő

2019. június 30. és július 5. között került megrendezésre a nyári táborunk, ahol  az orvos-fogorvostudomány, valamint a gyógyszerésztudomány iránt érdeklődő középiskolások látogattak el hozzánk.

Az évek óta nagy sikernek örvendő táborunk fő célja, hogy megismertesse a diákokkal a Kart, előadások, valamint intézetlátogatások formájában.

A héten inkább a gyakorlatias, interaktív bemutatókon volt a hangsúly, hogy a középiskolások még jobban belelássanak az orvoslás rejtelmeibe, miközben ők is a folyamat részeivé válnak.

Az esemény során meglátogatott intézetek:

• Anatómiai Intézet
  • MediskillsLab Szimulációs Oktatási Központ
  • Orvosi Népegészségtani Intézet
  • Biofizikai Intézet
  • Pathológiai Intézet
  • Orvosi Biológiai Intézet
  • SOKI (Sebészeti Oktató és Kutató Intézet)
  • Igazságügyi Intézet
  • Mikrobiológiai Intézet
  • Gyógyszerésztudományi Kar
  • Fogászati Klinika

Ezeken túl előadásokkal színesítettük a napokat, mint Dr. Tamás Andrea: "A szülés anatómiája" előadása,  vagy Dr. Szentpéteri József: "Add el Magad!" című, nem hétköznapi prezentációja. Továbbá a felvételi tájékoztató, életpálya tervezés, Precíziós medicina mellett, a nyelvi intézet is megtartotta interaktív előadásait.

A nap végét szabadidős programok tették ki, melyek vagy az egyetem területén, vagy a belvárosban zajlottak. Ezzel szerettük volna a távolabbról érkezőknek is bemutatni  a mediterrán Pécs városát.

Reméljük jól érezték magukat a diákok, várjuk Őket vissza a következő táborba, vagy hallgatóként!

Fényképgaléria

Összefoglaló kisfilm