Tudomány, ami összeköt döntő

2019. április 23, kedd

Idén ismét lehetőséget kaptak a középiskolások, hogy megmutassák tudásukat az általuk beküldött pályamunkák révén.

A pályázatunk célja, hogy a megadott témakörökből (kémia, biológia, fizika) válasszanak ki egyet az iskolások, majd küldjék be videó, plakát, esszé, vagy diasor formájában az elkészült munkájukat. A beérkezett műveket szakmai zsűri értékelte, majd a legjobb hat - alapesetben öt, ám idén holtverseny alakult ki, - élőben is prezentálhatta a pályázatát. Sokszínű témák jutottak a végső fordulóba, már a címek is sokat mondanak:

• Deák Viktória: A máig kísértő tüdővész
  • Halter Luca: Szelektív hulladékgyűjtés – Amit a háztartások tehetnek
  • Kerényi Kornél, Póth Barbara, Vadon Dániel: Fűben, fában orvosság – Az Eugenol
  • Köműves Balázs: Exoskeleton
  • Kránicz Kornélia, Hajdu Csanád: Édesburgonya „sokszínű és egészséges alapanyag”
  • Zsíros Ildikó: Ne reagáld túl! Immunterápiával a méhcsípés allergia ellen

Nagyon nehéz feladata volt a bírálóknak, hiszen profi, színvonalas prezentációk hangzottak el. Hol az elméleti alapok, másutt a kísérletek, gyakorlati megvalósítások tették még érdekesebbé a témákat. Végül Zsíros Ildikó került a dobogó első helyére, aki a saját allergiáját vizsgálta, mesélte el tapasztalatait, a kezelési módokat, melyet egyéni kutatással támogatott meg.

A közönség díját pedig Köműves Balázs kapta, aki mindenkit elkápráztatott a saját készítésű, Lego-ból épített exoskeleton karjával. A döntő estét állófogadás zárta.

Gratulálunk Mindenkinek!