Kutatók Éjszakája- amikor a kutatók mesélnek

2018. október 2, kedd

2005 óta minden évben megrendezésre került a Kutatók éjszakája. A program két napon keresztül zajlott, 260 helyszínen közel 2600 előadást és tudományos bemutatót nézhettek meg gyermekek és felnőttek egyaránt. A 2018-as Kutatók éjszakájának legfontosabb üzenete a természettudományok népszerűsítése és a különböző tudományterületek vonzóbbá tétele mindenki számára.

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, a Gyógyszerésztudományi Kar, a Klinikai Központ, a Szentágotai János Kutatóközpont és a 3D Nyomtatási Központ közösen összefogva kilenc helyszínen rendezett színes és érdekes tudományos előadásokat és bemutatókat. A kicsik és a nagyon számára is színes, interaktív és izgalmas programokkal készültek a szervezők: a látogatók Intézeti múzeumlátogatáson, bonctermi bemutatón, kísérletes kardiológiai előadáson vehettek részt. Továbbá betekintést nyerhettek a gyógyszerkészítés rejtelmeibe és látogatást tehettek az innovatív 3D nyomtatási központban is.

A látogatók megvizsgálhatták az emberi testet, számos sejtszintű vizsgálatot láthattak a mikroszkópokon keresztül és egy innovatív kutatásba is bepillanthattak a tumorok ujjlenyomatait vizsgálva. Különféle gyógyszertechnológiai ismeretekre tehettek szert az érdeklődők és a modern kórházi laboratóriumban keretén belül a laborban található mintákkal és eszközökkel ismerkedtek meg. Számos előadó mutatta be  egereken végzett kísérleteiket. A kisgyermekeket pedig a Teddy Maci Kórház várta az aulában.

A Kutatók Éjszakája pécsi eseményén nagyon sok óvodás, általános iskolás, középiskolás és egyetemista gyermek és diák vett részt, sőt a felnőtt látogatókból sem volt hiány. Közel 3.000 érdeklődő látogatott el az egyes helyszínekre. A program minden év szeptember utolsó péntekén kerül megrendezésre.

Jövőre ugyan ekkora szeretettel várjuk a kedves látogatókat!

Képgaléria 1

Képgaléria 2

Képgaléria 3

2018 október